آنفولانزای معده در کودکان نوپا: علل، علائم و درمان خانگی

آنفولانزای معده در کودکان نوپا: علل، علائم و درمان خانگی

آنفولانزای معده یکی از خطرناک ترین مشکلات سلامتی است که نوزادان و کودکان نوپا را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این بیماری، گاستروانتریت ( التهاب معده) نیز نامیده می شود. آنفولانزای معده بر اثر عوامل متعددی می تواند ایجاد شود ، اما ویروس رایج آنفولانزا، یکی از این عوامل نیست.

 

منظور از آنفولانزای معده در کودکان نوپا، چیست؟

آنفولانزای معده نوعی عفونت است که دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد و عموما تحت عنوان بیماری معده نیز شناخته می شود و زمانی عفونت ایجاد می شود که باکتری ها، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم ها ( پاتوژن ها) به دستگاه گوارش حمله می کنند و موجب پخش شدن التهاب در سیستم گوارشی می شوند. این موضوع، باعث ناکارآمدی سیستم گوارشی نیز می شود. این عفونت بر روی هر قسمتی از دستگاه گوارش، از معده گرفته تا روده بزرگ می تواند تاثیرگذار باشد. کشته شدن باکتری ها و ویروس ها سبب بروز این عفونت در نوزادان می شود.

 

کودکان نوپا، چگونه به این بیماری مبتلا می شوند؟
منشاء اصلی پاتوژن های آنفولانزای معده، مواد غذایی و آب آلوده می باشد.کودکان نوپا، غذاهای متنوعی را مصرف می کنند و در مقایسه با نوزادانی که منحصرا از شیر مادر تغذیه می کنند، بیشتر در معرض عفونت قرار دارند. پاتوژن ها معمولا از طریق دفع مدفوع و زمانی که غذا و آب با مدفوع انسانی یا حیوانی در تماس باشد، منتشر می شوند. اشیاء آلوده و عفونی، مانند اسباب بازی های کودک، صندلی توالت یا لگن کودک، به ویروس های آنفولانزایی آلوده هستند که به راحتی می توانند تا چندین روز بر روی این سطوح باقی بمانند. چنانچه فردی در خانواده ، به این عفونت مبتلا باشد، از طریق تماس با کودک و نشستن صحیح دست هایش، این بیماری را می تواند به کودک منتقل کند. نوزادانی که با این ویروس یا پاتوژن، در تماس باشند، زودتر علائم این بیماری را نشان می دهند.

 

علائم آنفولانزای معده در کودکان نوپا چیست؟

برای مشاهده ادامه مطلب لینک زیر را کلیک کنید:

http://www.pezeshkeonline.ir/article.aspx?p_id=171

 

 

لینک منبع

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد متخصص اطفال , عضو رسمی آکادمی اطفال آمریکا و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران با ۲۵ سال سابقه طبابت است. وی تنها متخصص هومیوپاتی اطفال در سیستم هومیوپاتی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *