درمان هومیوپاتی در کودکان موثر است ؟

درمان هومیوپاتی در کودکان موثر است ؟

درمان هومیوپاتی در کودکان موثر است ؟

درمان هومیوپاتی , درمانی است که با تحریک سیستم ایمنی به بالا بردن سطح سلامتی یاری می رساند. 

هر چه دستکاری های قبلی سیستم ایمنی کمتر باشد، پاسخ دهی هومیوپاتی بهتر است. لذا افرادی که در طول عمر خود داروی کمتری مصرف کرده باشند، مورد بهتری برای این درمان هستند.

در بچه ها این شرایط مهیا است و پاسخ دهی بهتری به درمان هومیوپاتی دارند.حوزه عمل داروهای هومیوپاتی سه سطح جسم، ذهن و احساس می باشد لذا این درمان به کلیه ی علایم بدن فرد توجه می کند و برای درمان تمام بیماری ها کار آمد است .

اما به طور حتم درمان تمام علایم با سطوح مختلف نتایج یکسانی ندارد ، با توجه به عمق بیماری ، مسایل وراثتی مرتبط با آن علامت ، وجود عوامل محیطی مستعد کننده سطح سلامتی کلی بیمار و شدت تغییری که در اثر عوامل بیماری زای مختلف میکروبی و غیر میکروبی در سیستم ایمنی رخ داده است، مدت نیاز به درمان هومیوپاتی و توان شفا دهی درمان تفاوت دارد.

درمان هومیوپاتی در کودکان موثر است ؟

یکی از بیشترین مواردی که سبب مراجعه ی کودکان به متخصصین هومیوپاتی می شود سرماخوردگی و گوش درد و سینوزیت تکرار شونده در کودکان است که آنها را ناچار به مصرف مکرر آنتی بیوتیک می کند ولی مسیر بیماری مزمن آنها با مصرف آنتی بیوتیک تغییر نمی کند.

داروهای آنتی هیستامین مصرف شده نیز سبب سرکوب بیشتر سیستم ایمنی می شوند. این کودکان با مصرف داروهای هومیوپاتی بهبود قابل توجهی می یابند.آسم کودکان از دیگر مواردی است که درمان هومیوپاتی آن توصیه می گردد.

موفقیت در درمان هومیوپاتی منوط به همکاری بیمار و پیگیری در طی درمان می باشد.اصلاح تغییرات ایجاد شده در سیستم ایمنی به زمان نیاز دارد.

منبع :pezeshkeonline.ir

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد متخصص اطفال , عضو رسمی آکادمی اطفال آمریکا و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران با ۲۵ سال سابقه طبابت است. وی تنها متخصص هومیوپاتی اطفال در سیستم هومیوپاتی ایران است.