کنترل دیابت اطفال با طب هومیوپاتی ممکنه ؟

کنترل دیابت اطفال با طب هومیوپاتی

کنترل دیابت اطفال با طب هومیوپاتی

 

در یک زمانی دیابت نوع ۲ به عنوان دیابت بزرگسالی شناخته می شد . امروزه آمار ابتلا کودکان و نوجوانان به این نوع دیابت در حال افزایش می باشد . این موضوع بسیار خطرناکی است و باید جدی گرفته شود. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص افزایش آمار ابتلا کودکان و نوجوانان به دیابت نوع ۲ را آماده کرده ایم.

 

 

مدیرعامل انجمن دیابت ایران و رئیس آموزش فدراسیون بین‌المللی دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا نسبت به افزایش مبتلایان به دیابت به خصوص در کودکان و نوجوانان هشدار داد .

 

سن ابتلا به دیابت نوع ۲ که زمانی به عنوان دیابت بزرگسالی شناخته می‌شد، روز به روز در حال کاهش است.

 

۲۴۵ میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند!

 

 

 نیکوسخن با اشاره به اینکه در حال حاضر‌ ۲۴۵ میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند.تقریباً از هر ۱۱ فرد بالغ یک نفر به دیابت مبتلا است و نیمی از این افراد از ابتلای خود به این بیماری بی‌اطلاع هستند.

 

در واقع از آنجایی که آزمایش چکاپ انجام نمی‌شود، افراد نمی‌دانند که به این بیماری مبتلا هستند. وی ادامه داد: «متاسفانه سه چهارم از افراد مبتلا به دیابت در کشورهایی هستند که درآمد کم و یا متوسط دارند.

 

کشورهای پیشرفته و یا کشورهایی که درآمد بالاتری دارند، تا حد زیادی توانسته‌اند از ابتلا به دیابت در بین مردم جلوگیری کنند. شاید اینگونه تصور شود که دیابت بیشتر در مناطق شهری دیده می‌شود در حالی که دو سوم مبتلایان به دیابت در مناطق روستایی و مناطق دورافتاده قرار دارند. یعنی قشری که قبلاً با فعالیت بدنی، کمتر به دیابت مبتلا می‌شدند، به دلیل زندگی امروز تعداد زیادی از بیماران را تشکیل داده‌اند.»

 

نیکوسخن بیان کرد: «مشکل بزرگتری که در زمینه دیابت وجود دارد این است که دو سوم بیماران دیابتی در جهان در سنین کارآمدی قرار دارند. سنینی که فرد باید برای جامعه مفید باشد به دلیل ابتلا به دیابت و مشکلاتی که این بیماری ایجاد می‌کند، کارآمدی لازم را که برای جامعه ندارد و از طرفی ممکن است هزینه‌های زیادی نیز از طرف خانواده یا جامعه صرف دیابت شود.»

 

 

منبع :pezeshkeonline.ir

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد متخصص اطفال , عضو رسمی آکادمی اطفال آمریکا و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران با ۲۵ سال سابقه طبابت است. وی تنها متخصص هومیوپاتی اطفال در سیستم هومیوپاتی ایران است.