How to treat your constipated baby using homeopathy

یبوست کودک خود را چطور با استفاده از درمان هومیوپاتی برطرف کنید

یبوست کودک خود را چطور با استفاده از درمان هومیوپاتی برطرف کنید

 

یبوست یکی از شایعترین مشکلات در جامعه و بخصوص در اطفال است و موجب نگرانی بسیاری برای والدین می شود.یکی از رایجترین دلایل مراجعه والدین به پزشکی مشکل مدفوع سفت در کودکان می باشد .

به دفع مدفوع در کودکان که به سختی و همراه با درد صورت بگیرد یبوست گویند. باید توجه داشت که امکان دارد دفع مدفوع در کودک  با فواصل طولانی باشد ولی به صورت نرم و همراه درد نباشد در این صورت جای نگرانی نیست.

 سفتی مدفوع بین کودکان بسیار رایج است و کمتر کودکی را می‌بینیم گه هر از گاهی دچار سختی اجابت مزاج نشود. در این شرایط، اجابت مزاج سخت‌ صورت می‌گیرد یا فرد به‌طور کامل برای مدتی نمی‌تواند اجابت مزاج کند.

شیوع آن در کودکان دلایل مختلفی دارد. گاهی اوقات نادیده گرفتن واکنش‌های طبیعی بدن موجب بروز این حالت می‌شود. این مورد در میان کودکان مدرسه‌ای شایع‌تر است.

رژیم‌های غذایی کم فیبر و چاقی نیز می‌توانند باعث ایجاد مشکل بین کودکان شوند.

علت هرچه که باشد، ابتلای کودک به یبوست برای پدر و مادر ناراحت‌کننده است.

درمان سختی اجابت مزاج در کودک به مداخله پزشکی از طریق دارو نیاز دارد و به‌طور معمول، از شیاف گلیسیرین یا داروهای خوراکی برای درمان ستفاده می‌شود. با این حال، شما می‌توانید از داروهای خانگی برای کاهش و رفع علائم یبوست فرزندتان استفاده کنید.

 

آیا کودک شما مبتلا یبوست است؟

آیا روش های مختلف درمانی را امتحان کرده اید؟
آیا از ادامه درمان خسته و ناامید شده اید؟

 

این خدمت دیگر ارائه نمی شود

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد متخصص اطفال , عضو رسمی آکادمی اطفال آمریکا و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران با ۲۵ سال سابقه طبابت است. وی تنها متخصص هومیوپاتی اطفال در سیستم هومیوپاتی ایران است.