قانون بیست هشتاد چیست و چطور از آن در زندگی شغلی استفاده کردم؟

قانون بیست هشتاد چیست و چطور از آن در زندگی شغلی استفاده کردم؟

قانون بیست هشتاد چیست ؟ پارِتو یک دانشمند ایتالیایی بود که در سال ۱۸۴۸ متولد شد . او در شاخه های مختلف علوم انسانی نظریه پردازی کرده است اما بیش از همه وی را به خاطر ایده هایش در زمینهٔ اقتصاد می شناسند .
وی اثبات کرد که توزیع ثروت در کشورش به صورت کاملاً نابرابر صورت گرفته است. او مشاهده کرد بیست درصد از مردم ایتالیا بیش ازهشتاد درصد از ثروت کشورش را در اختیار دارند .در حقیقت، قانون بیست هشتاد بدان معنا است که بیست درصد از علل منجر به ایجاد هستاد درصد از نتایج می شوند. به مثال های زیر دقت کنید :

حدود بیست درصد از وسائلی که در منزل داریم را در هشتاد درصد مواقع مورد استفاده قرار می دهیم.
حدود بیست درصد از لباس هایی که داریم را در هشتاد درصد موقعیت ها می پوشیم.
حدود هشتاد درصد از موفقیت های شما حاصل صرفاً چیزی در حدود بیست درصد تلاش های شماست.

در یک کلام، قانون بیست هشتاد حاکی از آن است که ما برای موفقیت در زندگی کاری و شخصی خود باید بیست درصد چیزهای تأثیرگذار را یافته، روی آنها سرمایه گذاری کرده و مهارت های خود را در آن حوزه ها تقویت کنیم .
بعضی از افراد، تمام روز را سرگرم و مشغول کار هستند ولی به ظاهر کار زیادی انجام نمی دهند و این تنها به این دلیل است که آن ها وقت خود را صرف کارهایی می کنند که از ارزش کمی برخوردارند و در عوض در انجام یکی دو فعالیتی که می تواند تغییر اساسی در کارشان ایجاد کند، تنبلی می کنند.

با ارزش ترین کارهایی که می توانید در طول روز انجام دهید، معمولاً سخت ترین ها هستند اما نتیجه ای که از انجام آنها می توانید بگیرید، بزرگ و ارزشمند خواهد بود.
به همین دلیل تا زمانی که بیست درصد کار مهم و با ارزش پیش رو دارید، باید از انجام هشتاد درصد کار بیهوده جداً خودداری کنید.

قانون بیست هشتاد چیست ؟

قبل از شروع به انجام هر کاری، از خود بپرسید که این کار جزو بیست درصد فعالیت مهم زندگی تان است یا جزو هشتاد درصد فعالیت کم اهمیت؟

علایم کبد چرب; مطمئن هستی کبد شما هم چرب نیست ؟
مقاله مفید

تمامی اهدافی را که برای دست یابی به آن ها تلاش می کنید، مد نظر قرار بدهید و زمان، انرژی یا سرمایه صرف شده برای هر یک از آنها را با میزان سوددهی فعالیت ها یا نزدیک شدن به هر هدف مقایسه کنید. سوددهی فعالیت ها برای شما هر چیزی می تواند باشد: از بهبود سلامت جسمانی گرفته تا بهتر شدن زندگی از لحاظ روابط عاطفی. برای به کار گرفتن قانون بیست هشتاد  ,سعی کنید تا حد امکان اهدافی را دنبال کنید که بیشترین سوددهی و ارزش را برای تان خواهند داشت.

من از سال 1387 که به طور رسمی کار هومیوپاتی در ایران را شروع کردم متوجه شدم ,بسیاری از کودکان با بیماری های چه حاد و چه از نوع مزمن که مدت ها لازم بود درمان دارویی اعم از آنتی بیوتیک و … دریافت کنند و دچار عوارض دارویی و تصویربرداری بشوند به راحتی با درمان هومیوپاتی نتیجه مثبت می گیرند.

به همین دلیل سعی کردم در طول ماه ها و سال های بعد این تاثیر عالی هومیوپاتی روی بیماران بیشتر و بیشتری آزمایش کنم .نتیجه کاملا شگفت انگیز بود.در کمال ناباوری می دیدم که بسیاری از بیماری های حاد که ما مجبور بودیم داروها و آنتی بیوتیک های زیادی بمدت حداقل یک هفته برای آن ها استفاده کنیم و یا حتی آن ها را بستری در بیمارستان کنیم و براحتی با یکی دو روز استفاده از داروی هومیوپاتی آن هم در حد چند قطره بدون عارضه و به هزینه بسیار پایین درمان می شدند .

ادامه دارد …

 

آمار نگران کننده آسم در کودکان ایرانی از خیال تا واقعیت
مقاله مفید

جهت مشاوره هومیوپاتی با دکتر عادل حیدری نژاد و یا شرکت در دوره آنلاین آموزش هومیوپاتی ایشان درخواست خود را به اینستاگرام ما دایرکت کنید .