درمان هومیوپاتی و پاسخ به سوالات رایج شما مردم

در این مطلب قصد دارم به رایج ترین سوالاتی که برای شما مردم در رابطه با درمان هومیوپاتی و نحوه کار ما پیش آمده یک جا پاسخ بدهم , باشد که مورد استفاده افراد مشتاق قرار بگیرد .امید که جای هیچ گونه ابهامی دیگر باقی نماند .لطفا این مطلب را از اول تا به انتها چند بار کلمه به کلمه و با دقت هر چه تمام تر مطالعه کنید تا بعدا دچار سوتفاهم نشوید .

 

  درمان هومیوپاتی و پاسخ به سوالات رایج شما مردم

سوال : دکتر عادل حیدری نژاد کیست ؟

جواب : برای دانستن این مطلب اینجا را کلیک کنید .

 

سوال : کدام بیماری ها با روش درمانی هومیوپاتی قابل معالجه است ؟

جواب : از لحاظ آکادمیک هر بیماری که علامت دار باشد با روش هومیوپاتی قابل مداواست, فقط اولا طول مدت درمان متفاوت است و دوم این که درصد بهبودی فرق می کند .

صحبت از بهبودی شد , اگر ما از بهبودی صحبت می کنیم قطعا منظورمان بهبودی صد در صد نیست .اشتباهی که تقریبا همه مردم مرتکب می شوند این است چه در پزشکی متداول و چه در هر روش درمانی فکر می کنند اگر برای بیماریی روش درمانی پیدا می شود یعنی این که صد در صد باعث بهبودی بشود و این تصور و طرز فکر کاملا اشتباه است.

در روش درمانی هومیوپاتی بهبودی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که کنترل همگی آن ها در دست ما نیست از جمله رعایت رژیم غذایی فرد .

تصور کنید شما بمدت پنج سال گرفتار بیماری فشار خون هستید و در طی این مدت به حداقل سی پزشک متخصص و فوق تخصص مراجعه کرده اید و حداکثر سی درصد بهبودی پیدا کرده اید.

سوال من این است که اگر با روش درمانی هومیوپاتی,شما بتوانید به بیست درصد بهبودی بیشتر دست پیدا کنید آیا این معرکه نیست ؟

 

سوال : ما در چه مواردی مشاوره هومیوپاتی انجام نمی دهیم ؟

اول :افراد بالای پنجاه سال و کمتر از دو سال .

دوم : افرادی که مبتلا به سرطان یا بیماری های مزمن جدی هستند.

سوم :کسانی که تحت درمان با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی قرار دارند مثل انواع کورتون و …. چهارم : در بیماری های حاد یعنی کسانی که از شروع علایم آن ها کمتر از سه هفته گذشته باشد .

پنجم : خانم های باردار و زنان حامله .

ششم : بیماری های ژنتیکی .

 

سوال : مشاوره هومیوپاتی با ما مناسب چه قشری از مردم نیست ؟

جواب : برای دانستن این مطلب اینجا را کلیک کنید .

 

سوال : شما به چند جلسه مشاوره هومیوپاتی نیاز دارید ؟

جواب : حداقل دوازده جلسه بفواصل زمانی یک الی چهار هفته .

 

سوال : طب هومیوپاتی چیست و چرا در پنج سال اخیر بر سر زبان ها افتاده است ؟

جواب :هومیوپاتی با معادل فارسی «مشابه درمانی» یکی از روش های درمانی طب مکمل است که امروز دیگر غریبگی چند سال گذسته را در بین مردم و پزشکان ندارد و با وجود تلاش های مخالفان همیشگی طب سنتی و مکمل، این روش درمانی و ویژگی های آن در حال حاضر توانسته تا حدودی جایگاهی در بین مردم برای خود پیدا کند هر چند که هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است. هومیوپاتی درمانی است كه با تحریك سیستم ایمنی به بالا بردن سطح سلامتی یاری می رساند. هر چه دستكاری های قبلی سیستم ایمنی كمتر باشد، پاسخ دهی هومیوپاتی بهتر است لذا افرادی كه در طول عمر خود داروی كمتری مصرف كرده باشند، مورد بهتری برای این درمان هستند. طب هوميوپاتي به دنبال تجویز آنتی بیوتیک و مسکن نیست؛ چراكه به جای از بین بردن عامل بیماری‌زا به دنبال تقویت سیستم ایمنی بدن بوده و به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان، اين روش درماني را مشابه واکسیناسیون در طب مدرن می‌دانند. 

 

سوال :اگر داروهای هومیوپاتی می توانند موثر واقع شوند چرا عارضه ندارند؟

جواب :واقعیت این است که اگر داروهای هومیوپاتی بطور غیر اصولی بکار گرفته شوند ویا بی مورد تکرار گردند می توانند طولانی مدت تغییراتی ایجاد کنند که مانع از بهبود سریع و کامل شده و در برخی موارد سبب ایجاد وضعیتهای بغرنج گردند ولی از آنجا که مقدار مواد دارویی در داروهای هومیوپاتی بسیار ناچیز است در مقایسه با سایر شاخه های به هیچ عنوان عارضه داروهای طب رایج را ندارد.

 

سوال :چطور ممکن است که همه مشکلات یک بیمار تنها با یک دارو آن هم با یکبار استفاده درمان شود؟ جواب :دلیل این امر را باید در محل اثر داروهای هومیوپاتی جستجو کرد، از آنجا که سیستم دفاعی بدن در تمام بیماری ها و مشکلات فرد چه جسمی وچه روحی روانی نقش کلیدی دارد، قابل درک خواهد بود که استفاده از درمان های علامتی و یا داروهای مسکن در طب رایج که تنها به سرشاخه های بیماری می پردازد نیاز به داروهای متعدد و تکرار دارد ولی از آنجا که درمان هومیوپاتی با کل سیستم دفاعی فرد سر و کار دارد می تواند به ریشه بیماری زده و با یک دارو برای یکبار ( مانند واکسن) همه علائم فرد را تحت پوشش قرار داده و درمان همه جانبه ،طولانی مدت و ریشه ای ایجاد کند.

 

سوال :منابع داروهای هومیوپاتی چه می باشد این داروها چگونه تهیه می شوند و به چه صورت در اختیار بیماران قرار می گیرند؟

جواب :سه منبع کلی برای داروهای هومیوپاتی وجود دارد که به ترتیب اهمیت عبارتند از گیاهان، مواد معدنی و برخی نسوج جانوری. پس از تهیه ماده مادر از این مواد و طی فرایندی، داروهای هومیوپاتی آماده می شوند و برای حفظ خواصشان لازم است در محلول هایی با غلظت بالای الکل نگهداری شوند. از آنجا که بیماران تحمل غلظت بالای الکل را ندارند آنها را با رقت بسیار کم در آب مقطر آماده کرده و در اختیار بیماران قرار میدهند. داروهای هومیوپاتی بصورت محلول، طعم خاصی ندارند . در قدیم قرص ها وبا گلبول هایی از جنس قند تهیه می شد و پس از آغشته شدن با محلولهای هومیوپاتی مورد استفاده قرار می گرفت، درحال حاضر به ندرت از داروهای هومیوپاتی بصورت قرص استفاده می شود.

 

سوال :بیمارانی که مدت های زیاد داروهای شیمیایی طب رایج را استفاده میکنند آیا می توانند تحت درمان هومیوپاتی قرار گیرند؟

جواب :با وجود آن که داروهای طب رایج وابستگی زیادی در فرد ایجاد می کنند و نمی توان به سرعت آنها را قطع نمود ولی این امکان وجود دارد که این افراد بطور همزمان داروهای هومیوپاتی را درکنار داروهای قبلی استفاده کنند وبه مرور با بهبودی قابل توجهی که تجربه خواهند کرد با مشورت پزشک معالج  خود داروهای شیمیایی را قطع کنند .

 

  آیا کسی که به پزشک هومیوپات مراجعه می کند از پزشکان متخصص بی نیاز می گردد؟

جواب :درطب هومیوپاتی همواره برای درک بهتر تغییر بیمار به سمت سلامتی نیاز به مشاوره با متخصصین طب رایج وجود دارد واز طرفی تغییر رژیم درمانی از طب رایج به سمت هومیوپاتی نیاز به بررسی هایی دارد که بدون مشورت با متخصصین طب رایج میسر نخواهد بود به این ترتیب همه پزشکان با همکاری هم سعی در بهبود بیمار خواهند داشت . مسلما هر متخصصی که نتایج درمانی طب هومیوپاتی را تجربه کرده باشد مایل خواهد بود که بیماران از داروهای هومیوپاتی بجای داروهای پرعارضه طب رایج استفاده کنند.در تمام مدت مشاوره با من لازم است حتما تحت نظر یک متخصص قرار داشته باشید .

 

سوال : تلقین و یا باور بیمار در باره هومیوپاتی چه نقشی در درمان دارد؟

جواب :درمان در هومیوپاتی بر پایه تلقین و یا باور بیمار استوار نیست، گواه این مطلب کار آمد بودن هومیوپاتی در خصوص اطفال ، دامپزشکی هومیوپاتی، بکارگیری هومیوپاتی در افرادی که هوشیار نیستند و حتی تاثیر هومیوپاتی در افرادی که دشمنی دارند ومجبوریم بطور پنهانی با آنها دارو بدهیم می باشد. چنین افرادی و به نظر می رسد نه تنها اعتقادی به هومیوپاتی ندارند بلکه بسیار بدبین هم هستند و چه بسا مسیر درمان را تغییر دهند. حقیقت غیر قابل انکار این است که همچون همه شاخه های علم طب که برخورد رو در رو بین پزشک و بیمار وجود دارد، هیچگاه نمی توان نقش تلقین واعتقاد بیمار به پزشک را نفی کرد، در هر سیستم درمانی هرچقدر بیمار پذیراتر باشد به نتیجه بهتر و سریع تری خواهد رسید و بالعکس هرچقدر بدبین باشد نتایج مبهم تر و دیرتر بدست خواهد آمد.

 

سوال : درمان در هومیوپاتی چقدر طول می کشد؟

جواب :از آنجا که درمان در هومیوپاتی بسیار همه جانبه تر و پایدار تر و ریشه ای تر از طب رایج است طول دوره درمان به عوامل زیادی بستگی دارد در اینجا به عوامل متعددی که طول دوره درمان را افزایش می دهند اشاره میکنیم، این عوامل به اختصار عبارتند از: ۱- مزمن بودن بیماری ۲- تعداد و طول مدت مصرف داروهای شیمیایی ۳- نوع تشخیص ویا پاتولوژی بیمار در طب رایج ۴- زمینه های توارثی ویا سابقه خانوادگی از بیماری های صعب العلاج ۵- وجود فشارهای روحی روانی و فیزیکی در زندگی و… با وجود عوامل فوق هیچگاه نمیتوان مدت زمان کاملاً دقیقی را برای بیمار درنظر گرفت چرا که هر بیمار در هومیوپاتی به عنوان یک موجویت منحصر به فرد که هیچ بیمار دیگری در دنیا مشابه او نیست در نظر گرفته می شود، به همین دلیل تعیین طول درمان از یک بیمار به بیمار دیگر کاملاً متفاوت است. فراموش نکنیم که آثار درمان می تواند در چند ثانیه تا چند روز اول پس از مصرف داروهای هومیوپاتی خود را به وضوح نشان دهد.

 

سوال : چرا با وجود نتایج درمانی شگفت انگیز هومیوپاتی، این طب در ایران شناخته شده نیست؟

جواب :بررسی تاریخ هومیوپاتی دردنیا نشان میدهد که فشار زیادی از سوی طب رایج بر روی سایر شیوه های غیر متعارف وجود داشته است، این عوامل مانع قدرتمندی بر سر راه گسترش هومیوپاتی بوده اند. مسایل سیاسی، اقتصادی، منافع صنفی پزشکان طب رایج و… از عواملی هستند که نه تنها در ایران که در سایر نقاط دنیا مانع از همه گیر شدن طبهای مکمل – جایگزین میشوند. خوشبختانه طب هومیوپاتی پس از گذشت ۱۲ سال موانع بسیاری را طی کرده و به سرعت درحال گسترش است. رسمیت یافتن هومیوپاتی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران، سبب رونق بخشیدن به توسعه هومیوپاتی شده است و از طرف دیگر تعدد دوره ای آموزش هومیوپاتی در ایران تعداد فارغ التحصیلان را افزایش داده و به نظر می رسد در زمینه پزشک هومیوپات در طی چند سال آینده کمبودی نداشته باشیم. منبع  

 

سوال : آیا شما بابت درمان, به من تضمین می دهید ؟

جواب :خیر ,بهبودی در هومیوپاتی به عوامل زیادی بستگی دارد که مجال گفتن همه آن ها نیست .بنابراین ما نمی توانیم تضمین بهبودی قطعی بدهیم .دوستان , همه چیز در این دنیا نسبی ست از جمله مقوله درمان .اگر ما صحبت از درمان می کنیم قطعا منظور درمان صد در صد و مطلق نیست .شاید در مورد یک بیمار طب هومیوپاتی بیش از هفتاد درصد اثربخشی نشان دهد و در مورد بیمار دیگر بیست درصد که این موضوع به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.صحبت کلی این ست که اگر من موفق بشوم فقط باعث ده درصد بهبودی اضافی در بیمارم بشوم این نشان می دهد که من در کارم موفق عمل کرده ام .  افراد زیادی بوده اند که از این روش درمانی نتیجه گرفته اند ولی ممکن است به هر دلیل در بیمار شما جواب ندهد .به هر حال , می توانید به عنوان یک فرصت به این نوع درمان نگاه کنید.یا همین حالا از این فرصت استفاده کنید و یا براحتی چشم خود را بر روی آن ببندید .

 

  سوال : آیا درمان به شیوه هومیوپاتی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان کشور ایران هست ؟

جواب : برای دانستن این مطلب اینجا را کلیک کنید .

 

سوال : آیا امکان مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی برای دریافت مشاوره هومئوپاتی وجود دارد ؟

جواب : خیر .با توجه به اینکه ماهیت کارکردی وب سایت ما مبنی بر ارائه خدمات پزشکی به صورت آنلاین و از راه دور می باشد، لذا خدمات پزشکی ما به صورت حضوری یا تلفنی ارائه نمی گردد بر خلاف طب رایج پزشکی , در روش درمانی هومیوپاتی ما نیازی به انجام هیچ آزمایش ,عکس برداری و یا … نداریم , ما فقط شرح حال بیمار را می پرسیم و بر اساس آن دارو تجویز می کنیم .

 

سوال : درسته که در طول درمان هومیوپاتی لازم است پرهیز غذایی خاصی داشته باشیم ؟

جواب :در طی مدت درمان جدا از مصرف قهوه , نسکافه , سیر موسیر , داروهای گیاهی و ترشی پرهیز باید بکنید.  

 

سوال :از کجا باید داروهای هومیوپاتی را تهیه کنم ؟

جواب :تهران – خ شریعتی – ابتدای پاسداران- نبش خ سروستان دهم- پ 20 -ط همکف- داروخانه دکتر مفید .

 

آخرین و مهم ترین سوال : محصولات ما مناسب چه کسانی نیست ؟

جواب : برای رسیدن به پاسخ اینجا را کلیک کنید 

 

اگرچه بر این باور هستیم که استفاه از مشاوره های ما برای استفاده کننده های از آن ها بسیار سودآور بوده ضامن سلامت واقعی آن هاست ولی هرگز دیگران را ترغیب و تشویق به خرید آن ها نمی کنیم .من معتقدم همه کس مناسب همه چیز نیست  .

از آن جایی که موضوع اصلی وب سایت ما تمرکز بر طب هومیوپاتی دارد و متاسفانه این مفاهیم برای اکثریت قریب به اتفاق هموطنان داخل کشور غریب و دور از ذهن می باشد لذا ما هیچ سعی و تلاشی برای قانع کردن مردم عزیز عادی کشور خود و تشویق یا ترغیب آن ها به استفاده از مشاوره های هومیوپاتی خود نکرده و نخواهیم کرد.

شرط اصلی و اساسی در خرید مشاوره های ما اعتماد کامل و باور شما به ماست.در صورتی که به هر دلیل نمی توانید به ما اعتماد کنید و ما را باور داشته باشید در این صورت این وب سایت و محصولات آن اصلا به درد شما نمی خورد .

سفارش آموزش ها و مشاوره های هومیوپاتی ما به منزله مطالعه کامل توافقنامه خرید از وب سایت دکتر عادل حیدری نژاد , توسط خریدار و قبول ضمنی , تمام و کمال مندرجات این صفحه از سوی ایشان می باشد .با ثبت سفارش محصولات , شما متعهد می شوید که تحت تاثیر نوشته های این وب سایت ترغیب به خرید از ما نشده بلکه پس از تحقیق و تفحص در فضای اینترنت و سوال و جواب از جامعه , خود به این نتیجه رسیده اید که محصولات ما مناسب شماست .مسئولیت استفاده از مشاوره و آموزش های هومیوپاتی ما بر عهده خریدار می باشد .

دی ماه 1399

جهت مشاوره هومیوپاتی با دکتر عادل حیدری نژاد و یا شرکت در دوره آنلاین آموزش هومیوپاتی ایشان درخواست خود را به اینستاگرام ما دایرکت کنید .